Știri și evenimente

06-09-2018

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE A ANULUI ȘCOLAR 2018-2019

Dragi elevi, vă așteptăm cu drag, luni, 10.09.2018, însoțiți de cei dragi, la festivitatea de deschidere a noului an școlar 2018-2019. Aceasta va avea loc la Școala Gimnazială "Ion Simionescu" Lilieci, la ora 9,30 și la Școala Gimnazială "Grigore Tabacaru" Hemeiuș, la ora 9,00.

Mult succes în noul an școlar!

Scoala Altfel - Ziua 4 - Vizită la Jandermeria Bacău
26-04-2018

Scoala Altfel - Ziua 4 - Vizită la Jandermeria Bacău

Elevii claselor din ciclul primar din Școala Gimnazială Lilieci au vizitat Jandarmeria Bacău.

Scoala Altfel - Ziua 3 - Activități de repetare cântece pentru copii

Scoala Altfel - Ziua 3 - Activități de repetare cântece pentru copii

Activități de repetare cântece pentru copii - Clasa pregătitoare, Prof. înv. Antonina Daviduță

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizită la ISU (POMPIERI Bacău)
25-04-2018

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizită la ISU (POMPIERI Bacău)

Vizită la ISU - Clasa pregătitoare, Prof. înv. Antonina Daviduță

Scoala Altfel - Ziua 3 - Proiectare filme despre emoții Școala Ion Simionescu Lilieci
25-04-2018

Elevii claselor gimnaziale din Școala Ion Simionescu Lilieci au vizionat în laboratorul de informatică filmele Inside Out și Emoji, ambele despre emoțiile umane și conștientizarea acestora.

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizită la Fabrica Inan

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizită la Fabrica Inan

Vizită la fabrica NAN -elevii claselor pregătitoare și I-IV de la Școala Gimnaziala Ion Simionescu Lilieci au fost întâmpinați cu multe surprize dulci.

Scoala Altfel - Ziua 3 - Sărbătorind Centenarul Marii Uniri

Scoala Altfel - Ziua 3 - Sărbătorind Centenarul Marii Uniri

Sărbătorind Centenarul Marii Uniri, elevii claselor pregătitoare și I-IV împreună cu cadrele didactice de la Școala Gimnazială Ion Simionescu Lilieci au vizitat Muzeul de istorie Iulian Antonescu din județul Bacău.

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizită la Centrul Hipic Decebal Bacău

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizită la Centrul Hipic Decebal Bacău

Vizită la Centrul Hipic Decebal Bacău.

Scoala Altfel - Ziua 3 - Activitate Să ne Hrănim Sănătos

Scoala Altfel - Ziua 3 - Activitate Să ne Hrănim Sănătos

Activitate "Să ne hrănim inteligent" - Salată de legume

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizionare film Boss Baby

Scoala Altfel - Ziua 3 - Vizionare film Boss Baby

SCOALA ALTFEL- Elevii din clasele primare de la Scoala Gimnaziala Grigore Tabacaru Hemeius, au vizionat filmul 3D - BOSS BABY , o comedie de animație americană din 2017, bazata pe cartea de colorat cu același titlu scrisa și ilustrată de Marla Frazee în anul 2010.

Scoala Altfel - Ziua 2 - proiect Stejarul Auriu

Scoala Altfel - Ziua 2 - proiect Stejarul Auriu

Scoala Altfel intr-un moment festiv a reunit cadre didactice, primarul comunei Hemeius dl Sava Constantin, elevii Scolii Gimnaziale Grigore Tabacaru Hemeius sădind,"Stejarul Auriu" din cadrul proiectului inițiat de Colegiul Național Ferdinand l Bacau.

Scoala Altfel - Ziua 2 - Vizita la sala de gimnastică Bacău

Scoala Altfel - Ziua 2 - Vizita la sala de gimnastică Bacău

Elevii clasei pregătitoare din Școala Grigore Tabacaru Hemeiuș au vizitat Sala de Gimnastică Bacău.

Scoala Altfel - Ziua 2 - Bucătărie Internațională

Scoala Altfel - Ziua 2 - Bucătărie Internațională

Elevii Școlii Gimnaziale Grigore Tabacaru Hemeiuș degustă preparate ale bucătăriilor internaționale.

Scoala Altfel - Ziua 1 - Vizită la fabrica de pâine Pambac
23-04-2018

Scoala Altfel - Ziua 1 - Vizită la fabrica de pâine Pambac

SCOALA ALTFEL- Elevii de la Scoala Gimnaziala Grigore Tabacaru, Hemeius însoțiți de doamna directoare, prof. Delia-Nicoleta Popescu și cadrele didactice prof. Trofin-Radovici Lenuța, prof. Ciuche Roxana, prof. Daviduta Antonina, inv. Talaba Fevronia au vizitat fabrica de pâine Pambac unde au văzut întreg procesul de producție. Pe acesta cale le mulțumim gazdelor noastre de la Pambac care au fost deschise și au răspuns cu zâmbetul pe buze tuturor curiozităților elevilor noștri.